Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Żłobki

Aktualności:

14-11-2020

Ścieżka sensoryczna

Nasza ścieżka sensoryczna to tor, na którym ułożone zostały pojemniki z kasztanami, żołędziami, kamieniami, liśćmi, makaronem, folią bąbelkową i fasolą. Głównym zadaniem ścieżki sensorycznej jest rozwijanie zmysłu dotyku u dzieci.

14-11-2020

Dzień Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości dzieci wykonały pracę plastyczną o tematyce patriotycznej. W rytm muzyki i w galowych strojach maszerowały machając wesoło chorągiewkami. W czwartkowy dzień w naszym Żłobku panował patriotyczny klimat.

14-11-2020

Rytmika

Rytmika ma istotny wpływ na rozwój muzykalności, poczucia rytmu, uważnego słuchania i prawidłowej reakcji na polecenia, a przede wszystkim wpływa na wrażliwość dzieciaczków.

14-11-2020

Dzień jeża

Dzieci wykonały jeżyka z gruszki. Jeżyk miał buzię z marchewki, oczka z pieprzu, a kolce z patyczków kosmetycznych. Ciekawa zabawa i doskonalenie sprawności rączek.

14-11-2020

Jesienny bałagan

W naszej sali był pełny dywan liści, na którym dzieci wesoło się bawiły. Rzucały liśćmi do góry i obserwowały jak opadają, chodziły po szeleszczących liściach na boso, ale najlepszą zabawą było wzajemne obrzucanie się liśćmi. Ale była zabawa.

08-11-2020

Dynia z kolcami

Ćwiczenia sprawności ruchowej palców i dłoni to idealny sposób na poprawę umiejętności związanych z małą motoryką. Zabawa polegała na wbijaniu pinezek w dynię i umieszczeniu na nich gumek recepturek.

08-11-2020

Przysmaki wiewiórki

Zabawa sensoryczna, która usprawnia rzut i koordynację wzrokowo-ruchową. Zadaniem dzieci było nakarmienie wiewiórki, co wiązało się z wrzuceniem kasztana do jej otwartego pyszczka. Wiewiórka miała pełny brzuszek!

08-11-2020

„Dopasowanki”

Zabawa logiczna rozwijająca analizę i syntezę wzrokową, a także przygoda, która wprowadza maluszki w świat przestrzennej wyobraźni różnych kształtów.

06-11-2020

Dzień zdrowego śniadania w młodszej grupie

Witaminki, witaminki, Dla chłopczyka i dziewczynki, Wszyscy mamy dziarskie minki, Bo zjadamy witaminki. Dziś z okazji dnia zdrowego śniadania nasze maluszki miały okazję popróbować różnych zdrowych warzyw.

06-11-2020

Maluszki sadzą cebulkę

W tym tygodniu obchodziliśmy dzień zdrowego śniadania, dlatego razem z maluszkami zasadziliśmy cebulkę. Teraz będziemy o nią dbać, podlewać i obserwować. Czekamy na pyszny i zdrowy szczypiorek.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...