Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

15-10-2020

Jak funkcjonujemy w reżimie sanitarnym?

Mimo pandemii koronawirusa 1 września nasza placówka ruszyła pełną parą. Uczymy się stacjonarnie, jednak w reżimie sanitarnym. Wszystkich obowiązują zasady bezpieczeństwa, które określiła Dyrektor Szkoły – pani Beata Myśliwiec, na podstawie wytycznych MEN i Inspektora Sanitarnego.

12-10-2020

Samorząd Uczniowski wybrany!

Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w tego typu wyborach to świetna lekcja demokracji, a samo wydarzenie traktujemy jako święto szkolnej społeczności.

08-10-2020

,,Zdrowe - nietrudne" w SP2 w Lubaniu.

Program organizuje go od kilku lat firma Kupiec we współpracy z PWN, PZWL oraz ekspertami z dziedziny dietetyki i żywienia. Jego celem jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci, rodzin i społeczności szkolnych.

06-10-2020

Język migowy w świetlicy

Dnia 24 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Głuchych i Języka Migowego. W tym roku uczniowie zajęć świetlicowych przystąpili do akcji „Migamy grzeczne słówka. Dziękuję, przepraszam i proszę”, której inicjatorem jest Pani Jowita Łechtańska z portalu MiguMig - zabawy z językiem migowym.

06-10-2020

Dzień Głośnego Czytania w SP2.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzimy 29 września. Został on ustanowiony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku, w cztery miesiące po rozpoczęciu kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

05-10-2020

Propagujemy postawy ekologiczne – udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff) Lubańska „Jedynka” na co dzień żyje problemami ochrony najbliższego środowiska naturalnego, starając się o to, aby w okolicy, na placu szkolnym czy w klasie, było czyściej, przyjemniej i zdrowiej.

05-10-2020

Zajęcia w terenie w lubańskiej Jedynce

Z pewnością ten rok szkolny jest zupełnie inny od poprzednich, z jednej strony - pełen wyzwań związanych z pandemią, z drugiej – wypełniony nadzieją na powrót do szkolnej normalności.

05-10-2020

Najlepsi w Lubaniu – rozgrywki piłkarskie

Początek października był okazją do uzyskania cennych wyróżnień sportowych w rozgrywkach piłkarskich. Reprezentacje lubańskiej „Jedynki” uczestniczyły w rozgrywkach finałowych. Zawody, obejmujące powiat lubański, rozgrywane były na terenie naszej szkoły i w hali MOSiR w Lubaniu.

05-10-2020

Eksperci tabliczki mnożenia odkryci!

Kolejnym październikowym wydarzeniem okazał się w lubańskiej „Jedynce” X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku odsłona tego święta nastąpiła 2 października. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.

05-10-2020

Sukces w pływaniu uczennicy lubańskiej Jedynki – zawodniczki UKS Lubań

Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Wójcik od kilku lat pływa i wygrywa indywidualnie oraz drużynowo. Siódmoklasistka wykazuje się doskonałymi umiejętnościami pływackimi, a jeśli pojawia się tylko okazja do ich zaprezentowania, walczy ambitnie i ze startu na start pobija swoje rekordy życiowe.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...