Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-03-2021

Za nami eliminacje konkursu geograficzno-biologicznego. Etapy: półfinałowy i finałowy odbyły się 23 lutego br. online. W tegorocznych eliminacjach wzięło udział 11 uczestników ze szkół powiatu lubańskiego.

 W tym roku uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z nauk przyrodniczych w nieco innej formie, ponieważ połączono dwa osobne konkursy: geograficzny i biologiczny w jeden. Półfinał składał się z 10 pytań zamkniętych, natomiast finał z 5 otwartych. Nasz reprezentant – uczeń  klasy 8a, Aleksander Pasternak, wykazał się imponującą wiedzą nie tylko w zakresie geografii Polski, ale też świata oraz naszego regionu, wyróżnił się też znajomością  świata  istot żywych i praw nimi rządzących. Ostatecznie w finale eliminacji powiatowych  zajął 3. miejsce i został Laureatem konkursu.

Do eliminacji został przygotowany przez panie: Małgorzatę Hołod – nauczycielkę geografii oraz Izabelę Biezę-Waśniewską – nauczycielkę biologii.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

I.S.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...