Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoła Podstawowa Nr 1

Aktualności:

12-10-2020

Samorząd Uczniowski wybrany!

Podczas wyborów do Samorządu Uczniowskiego pokazujemy uczniom, że ich głos ma znaczenie i zachęcamy w ten sposób do wyrażania własnego zdania. Aktywny udział w tego typu wyborach to świetna lekcja demokracji, a samo wydarzenie traktujemy jako święto szkolnej społeczności.

05-10-2020

Propagujemy postawy ekologiczne – udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY

„O, cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewa!” (Leopold Staff) Lubańska „Jedynka” na co dzień żyje problemami ochrony najbliższego środowiska naturalnego, starając się o to, aby w okolicy, na placu szkolnym czy w klasie, było czyściej, przyjemniej i zdrowiej.

05-10-2020

Zajęcia w terenie w lubańskiej Jedynce

Z pewnością ten rok szkolny jest zupełnie inny od poprzednich, z jednej strony - pełen wyzwań związanych z pandemią, z drugiej – wypełniony nadzieją na powrót do szkolnej normalności.

05-10-2020

Najlepsi w Lubaniu – rozgrywki piłkarskie

Początek października był okazją do uzyskania cennych wyróżnień sportowych w rozgrywkach piłkarskich. Reprezentacje lubańskiej „Jedynki” uczestniczyły w rozgrywkach finałowych. Zawody, obejmujące powiat lubański, rozgrywane były na terenie naszej szkoły i w hali MOSiR w Lubaniu.

05-10-2020

Eksperci tabliczki mnożenia odkryci!

Kolejnym październikowym wydarzeniem okazał się w lubańskiej „Jedynce” X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku odsłona tego święta nastąpiła 2 października. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki.

05-10-2020

Sukces w pływaniu uczennicy lubańskiej Jedynki – zawodniczki UKS Lubań

Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Wójcik od kilku lat pływa i wygrywa indywidualnie oraz drużynowo. Siódmoklasistka wykazuje się doskonałymi umiejętnościami pływackimi, a jeśli pojawia się tylko okazja do ich zaprezentowania, walczy ambitnie i ze startu na start pobija swoje rekordy życiowe.

03-10-2020

Nagrody Burmistrza Miasta Lubań i stypendia dla najlepszych uczniów przyznane

Dnia 28 września uczniowie lubańskiej „Jedynki” uczestniczyli w uroczystości wręczenia stypendiów i nagród Burmistrza Miasta szczególnie uzdolnionym uczniom z Gminy Miejskiej Lubań w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów z terenu Gminy Miejskiej Lubań”.

03-10-2020

Spotkanie z Detektywem Pozytywką

Dzień Głośnego Czytania ma wieloletnią tradycję. W Polsce został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 r. Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania, który przypada 29 września.To święto,w którym najważniejszymi osobami są dzieci.

22-09-2020

Chronimy przyrodę i poszerzamy wiedzę o znaczeniu owadów w życiu człowieka – warsztaty edukacyjne

W środę, 16 września br., uczniowie klasy 6 c reprezentowali naszą szkołę w wydarzeniu edukacyjnym zorganizowanym przez Fundację Ekorozwoju przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną oraz RCEE w Lubaniu.

22-09-2020

Ogród z klasą - obserwatorium przyrodniczym

Lubańska „Jedynka” może pochwalić się pięknym zagospodarowaniem terenu zielonego wokół budynku szkoły. Od długiego czasu na szkolnym podwórku tworzyliśmy ogród pełen bujnych roślin. Udało się! Pomysł, by uczniowie nie tylko sadzili i pielęgnowali rośliny,...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...