Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-10-2020

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele,
Wychowawcy, Pedagodzy
i Pracownicy Oświaty

14 października obchodzimy w całej Polsce Dzień Edukacji Narodowej. Co roku z tej okazji organizowałem uroczyste spotkanie, by wspólnie z Państwem celebrować to wyjątkowe święto. Dziś, z racji panującej epidemii, wysyłam do Państwa wirtualne życzenia. Choć na odległość to jednak ze słowami podziękowania płynącymi wprost z mojego serca.

Drodzy Pedagodzy, kształcicie wychowanków nie szczędząc uczuć. Przekazujecie im nie tylko wiedzę, ale też wprowadzacie w świat. Tłumaczycie, przewodzicie, zachęcacie. Dziękuję Państwu za dydaktyczny trud i poświęcenie oraz cierpliwość i zrozumienie, jakimi na co dzień obdarzacie Państwo podopiecznych. Zwłaszcza teraz, w tak trudnych okolicznościach, swoją postawą pokazujecie najmłodszym ducha walki. Życzę Państwu, aby ta wymagająca edukacyjna misja była pasmem radości i sukcesów. Niech uczniowie doceniają Wasz wysiłek, a praca owocuje w postaci silnych i mądrych absolwentów szkoły.

Trudno jest mi znaleźć słowa, które obrazowałyby wdzięczność za pedagogiczny wkład w rozwój najmłodszego pokolenia. Stąd tegoroczne życzenia chciałbym zakończyć pięknym cytatem. Janusz Korczak zauważył, że „Dzieci rodzą się ze skrzydłami. Nauczyciele pomagają im je rozwinąć”.  Wspierajcie je każdego dnia, bo Wasza rola jest niezastąpiona. Czerpcie satysfakcję z edukacji, lecz nade wszystko bądźcie spełnieni zawodowo i życiowo.

Z najserdeczniejszymi pozdrowieniami, Burmistrz Miasta Lubań Arkadiusz Słowiński

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...