Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-11-2020

Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu ogłosił nabór wniosków do kolejnej edycji Rządowego Programu Klub. „Program Klub” umożliwia dofinansowanie podstawowych elementów wpływających na efektywne funkcjonowanie klubu sportowego.

WNIOSKODAWCY:
Dofinansowanie może pozyskać klub sportowy w formie stowarzyszenia, działający przez co najmniej 3 lata, którego podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

CEL PROGRAMU:
– upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży; – wyrównywanie szans dzieci i młodzieży w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej; – wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży; – inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży; – optymalizacja wykorzystania potencjału infrastrukturalnego przez samorządy lokalne w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

KWOTA DOFINANSOWANIA:
– 10 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych, – 15 tys. zł dla klubów wielosekcyjnych.
Środki można przeznaczyć na realizację podstawowych elementów wpływających na funkcjonowanie klubu sportowego:
– wynagrodzenia szkoleniowców prowadzących zajęcia sportowe, – zakup sprzętu sportowego i/lub organizację obozów sportowych.

TERMIN i FORMA SKŁADANIA WNIOSKÓW:
Wnioski o dofinansowanie można nadsyłać do dnia 15.03.2021 za pośrednictwem systemu elektronicznego AMODIT: https://wnioski.msit.gov.pl

WIĘCEJ INFORMACJI:
https://www.gov.pl/web/sport/nabor-wnioskow-na-realizacje-w-2021-r-programu-klub

Ministerstwo Sportu

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...